Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da son 24 saatte 744 yeni vaka tespit edildi

Suudi Arabistan’da son 24 saatte 744 yeni vaka tespit edildi

Çarşamba, 29 Aralık, 2021 - 14:30
Yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı 43’e yükseldi (SPA)

Suudi Arabistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları art arda sekizinci günde de artmaya devam etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, son 24 saatte 744 yeni vaka tespit edilirken, ülkedeki toplam vaka sayısı da 554 bin 665’e yükseldi.

Yeni vakaların 187’si başkent Riyad, 155’i Mekke, 149’u Cidde ve kalanları diğer şehirlerde kaydedildi.

Bakanlığa göre, 231’i son bir günde olmak üzere iyileşen toplam kişi sayısı 541 bin 388 olurken, son 24 saatte yaşanan bir can kaybı ile toplam ölü sayısı da 8 bin 874’e çıktı. Yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı ise 43’e yükseldi.

Diğer yandan, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, yarın sabah 07.00’dan itibaren Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de bazı kısıtlamaların yeniden uygulanacağını bildirdi.

Başkanlığa göre, yarından itibaren ibadet edenler arasında sosyal mesafeye dikkat edilecek, kişisel seccadeler kullanılacak ve tavaf yolundaki dağılım düzenlenecek.

Ayrıca Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ziyaretçileri ve çalışanların maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve onaylanan izinlere göre giriş tarihlerine bağlı kalmak gibi tüm ihtiyati tedbirlere uyması gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak, vakalardaki artışı engellemek için yarın sabah 07.00’dan itibaren kapalı ve açık tüm mekanlarda maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyma zorunluluğunun yeniden yürürlüğe gireceğini duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya