Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu, diplomatlara insan kaçakçılığı hakkında bilgi verdi

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu, diplomatlara insan kaçakçılığı hakkında bilgi verdi

Perşembe, 13 Ocak, 2022 - 07:30

Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu’na bağlı İnsan Ticareti ile Mücadele Komitesi, Suudi Arabistan’da bulunan yabancı elçilere ve diplomatlara Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) ile işbirliği yapılarak insan ticareti vakalarının tespit edilmesi hakkında bilgi verdi.

İnternet üzerinden gerçekleşen eğitim kursunda diplomatlara İnsan Ticaretinin, Özellikle Kadın ve Çocuk Ticaretinin Önlenmesi, Ortadan Kaldırılması ve Cezalandırılmasına İlişkin Protokol hakkında bilgi verildi.

Mağdur kişilerin ulusal hukuk kurallarına göre yasal statüleri, insan ticaretin vakalarının belirlenmesinde diplomasi birliğinin rolü, insan ticareti ile mücadele etmek için ulusal mekanizmalar ve diplomatik birliklerin mağdurlarla görüşmeler gerçekleştirmesi hakkında eğitimler gerçekleşti.

Eğitimde Suudi Arabistan tarafından başlatılan İnsan Ticareti ile Mücadele Komitesi, elçiliklerin konu hakkında rolü ve insan ticareti ile mücadele etmek için ilgili makamlarla koordineli bir şekilde çalışılması hakkında kursiyerlere bilgi verildi.


Editörün Seçimi

Multimedya