Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman’dan ‘bakan’ rütbesinde atamaları içeren Kraliyet kararnamesi

Kral Selman’dan ‘bakan’ rütbesinde atamaları içeren Kraliyet kararnamesi

Cuma, 14 Ocak, 2022 - 09:30

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün çok sayıda kişinin ‘bakan’ rütbesinde atanmasını içeren Kraliyet kararnamesini imzaladı.

Kraliyet kararnamesi, ilk olarak Devlet Bakanı ve Şura Meclisi İşlerinden Sorumlu Kabine üyesi Muhammed bin Faysal bin Caber Ebu Sak’ın görevden alınıp, ‘bakan’ rütbesi ile Kraliyet Divanı Danışmanı olarak atanmasını öngördü.

Kararnameye göre, Dr. İssam bin Said mevcut görevlerini yerine getirmeye devam etmesine, aynı zamanda Devlet Bakanı ve Şura Meclisi İşlerinden Sorumlu Kabine üyesi olarak atanmasına karar verildi.

Hepsi ‘bakan’ rütbesinde olmak üzere Ahmed bin Abdulaziz Kattan Kraliyet Divanı Danışmanı, Dr. Salih Kahtani Kraliyet Klinikleri Yönetim Kurulu Başkanı, Dr. Münir ed-Desuki ise Kral Abdulaziz Bilim ve Teknoloji Şehri Başkanı olarak atandı.

Abdullah bin Fahd Uveys Devlet Güvenlik Başkan Yardımcısı, Mühendis Ammar Nakadi ve Süleyman bin Abdulaziz Ubeyd’in ise Ekonomi ve Planlama Bakan Yardımcısı olarak atanmalarına karar verildi.


Editörün Seçimi

Multimedya