Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avustralya’da vizesi iptal edilen Sırp tenisçi Djokovic yeniden gözaltına alınacak

Avustralya’da vizesi iptal edilen Sırp tenisçi Djokovic yeniden gözaltına alınacak

Cuma, 14 Ocak, 2022 - 14:45
Sırp tenisçi Novak Djokovic (AFP)

Avustralyalı yetkililer, Göç Bakanı Alex Hawke’nin ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic’in Avustralya vizesinin ikinci kez iptal edildiğini bildirmesinin ardından bugün acil bir ön duruşma yapılacağını duyurdu.

Sırp yıldızın vizesi iptal edildiği için yarın sabah yeniden gözaltına alınacak.

Reuters’a göre, Avustralya Federal Devre ve Aile Mahkemesi, Novak Djokovic’in bugün akşam 20.45’te mahkemeye çıkacağını bildirdi.

Djokovic’in önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmak istediği için acil temyiz prosedürleri talep etmesi bekleniyor.

Avustralya Göç Bakanı Alex Hawke, ünlü tenisçinin sağlık riski oluşturabileceğini söyleyerek bugün vizesinin iptal edildiğini duyurdu.

Djokovic’in, Avustralya’ya yaptığı vize başvurusundaki formlarda yanlış bilgiler bulunduğunu açıklayan Hawke, ünlü sporcunun ‘insan hatası olarak tanımladığı söz konusu yanlışlarla ilgili verdiği savunmayı kabul etmeyerek vizesini iptal etti.

Hawke, Djokovic ve Avustralya makamlarından gelen bilgileri dikkatle değerlendirdiğini ve hükümetin özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili olarak Avustralya sınırlarını korumaya kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya