Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Koronavirüs, kendisini ölmüş gibi gösterip yıllarca kaçan ABD’liyi ifşa etti

Koronavirüs, kendisini ölmüş gibi gösterip yıllarca kaçan ABD’liyi ifşa etti

Cuma, 14 Ocak, 2022 - 18:00
ABD’li Nicholas Alahverdian (Providence Journal)

Birleşik Krallık yetkilileri, kendisini ölmüş gibi gösterip yıllarca kaçan dolandırıcılık ve cinsel istismar suçlusunu İskoçya’da koronavirüsten ölmek üzereyken yakaladı.

Independent’ın haberine göre, 32 yaşındaki Nicholas Alahverdian’ın lenfoma sebebiyle öldüğü tahmin ediliyordu. Ancak Alahverdian, Glasgow'daki bir hastanede, yeni tip koronavirüs sebebiyle solunum cihazına bağlı bulundu.

Utah Bölge Savcılığı, şahsın Utah ve Ohio'daki suçlamalardan kaçmak için kendisini ölmüş gibi gösterdiğini söyledi.

Nicholas Rossi adını kullanan şahıs Utah'ta cinsel saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya.

Yetkililerin yaptığı açıklamada, Rossi’nin yani Alahverdian’ın koronavirüsten hastaneye kaldırıldığı tespit edildi. Şahsın tespit edildiğini açıklayan yetkililer, ardından Nicholas Rossi'nin tutuklandığını açıkladı.

Alahverdian, 2008'de ABD’de bir dizi dolandırıcılık suçu şüphelisiydi. Alahverdian'ın 2008'de Nicholas Rossi adını kullanarak Ohio'da Sinclair Üniversitesi'nin bir öğrencisine merdiven boşluğunda cinsel saldırıda bulunduğu ifade edildi.

Alahverdian ayrıca, üvey annesinin 200 bin dolarını, eski eşinin ise 60 bin dolarını çaldı.

Suçlarından kaçmak için öldü süsü veren Alahverdian, yıllarca İskoçya’da yaşadı. Kendini burada çocuk refahı savunucu olarak tanıtan Alahverdian, bu görevi nedeniyle ABD’den sınır dışı edildiğini iddia etti.

Alahverdian şimdi İngiltere'den iade duruşmalarıyla karşı karşıya kalacak, ancak ABD’ye ne zaman iade edileceği belli değil.


Editörün Seçimi

Multimedya