Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak’taki Beled Askeri Hava Üssü’ne 3 İHA ile saldırı girişimi

Irak’taki Beled Askeri Hava Üssü’ne 3 İHA ile saldırı girişimi

Cumartesi, 15 Ocak, 2022 - 11:30
Irak'ın Beled Hava Üssü (Reuters)

Irak Güvenlik Medya Hücresi, bugün (Cumartesi) yaptığı açıklamada, üç insansız hava aracının (İHA) Beled Askeri Hava Üssü'nü hedef almaya çalıştığını duyurdu. Açıklamaya göre dış kuleleri korumakla görevlendirilen kuvvetler bu saldırıyı püskürttü ve söz konusu İHA’lar Selahaddin Valiliği'ne (Bağdat'ın 180 km kuzeyinde) doğru yol aldı.

Güvenlik Medya Hücresi’nden yapılan açıklamada, "Selahaddin Valiliği'ndeki Beled Hava Üssü'nün güney çevresinden üç insansız hava aracı bugün şafak vakti ava üsse yaklaştı. Bahse konu İHA’lar, dış kuleleri korumakla görevli bir güç tarafından çıplak gözle görüldü. Düşman uçakları oldukları doğrulandı ve dış kuleleri korumakla görevli güç, kaçan bu İHA’lara ateş açtı" ifadelerine yer verildi.

Irak'ın başkentindeki askeri üsler ve Yeşil Bölge, 2020'de İran'ın Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’i hedef alan saldırıdan bu yana insansız hava araçları tarafından saldırıya uğramaya devam ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya