Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Johnson hükümetinin koronavirüs kurallarını ihlal ettiğine dair yeni iddialar

Johnson hükümetinin koronavirüs kurallarını ihlal ettiğine dair yeni iddialar

Cumartesi, 15 Ocak, 2022 - 13:45
İngiltere Başbakanı Boris Johnson (Reuters)

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın birçok sorunla karşılaştığı bir haftanın ardından liderliğini tekrar güçlendirmeyi düşündüğü bildirilirken, İngiliz hükümet binasında koronavirüs tedbirlerini hiçe sayan yeni ihlaller olduğu iddia edildi.

Johnson,  Prens Philip'in cenazesinden bir gün sonra hükümet çalışanları için iki parti düzenlendiğinin ortaya çıkması üzerine dün Buckingham Sarayı'ndan özür dilemek zorunda kaldı.

The Times gazetesi, sokağa çıkma yasağını ihlal eden bir diz parti iddiasını soruşturan hükümetin üst düzey sivil yetkilisi Sue Gray'in gelişen olaylar karşısında ‘şoka uğradığını’ bildirdi.


Sue Gray tarafından hazırlanan raporun kamuoyuna açıklanmasıyla Gray, 16 Nisan’da düzenlenen partilere katılan hükümet çalışanlarının etkinliklerle ilgili bilgileri kendisinden saklamasından endişe duyuyor.

İddiaları ilk yayınlayan TheTelegraph gazetesine göre, görgü tanıkları, alkol tüketildiğini, konukların müzik eşliğinde dans ettiğini ve bir kişinin valiziyle bir mağazaya içki alması için gönderildiğini söyledi.

Bu bağlamda, koronavirüsü kontrol altına almak için kurallar getirildiği bir dönemde Downing Street'te düzenli olarak ‘alkollü Cuma toplantıları’ yapıldığına dair yeni iddialar ortaya atıldı.

The Mirror, haftalık etkinlikleri önceki yönetimlerde de yapılan ‘uzun süredir devam eden bir Downing Street geleneği’ olarak nitelendirdi.  Ancak bu etkinlikler, kapalı alanlara çeşitli kısıtlamalar getirilmesinden sonra da devam etti.


Editörün Seçimi

Multimedya