Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

KİK Genel Sekreteri, uluslararası toplumu Husi terörüne karşı koymaya çağırdı

KİK Genel Sekreteri, uluslararası toplumu Husi terörüne karşı koymaya çağırdı

Salı, 18 Ocak, 2022 - 16:15
KİK Genel Sekreteri Dr. Nayef el-Hacraf ve BM Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg (Şarku’l Avsat)

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Dr. Nayef el-Hacraf, Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki KİK Genel Sekreterlik ofisinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Dr. Hacraf, uluslararası topluma, Körfez Girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı’nda alınan kararlar ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 2216 sayılı kararını içeren üç referans kapsamında Yemen krizini çözmeye yönelik tüm uluslararası çabaları engelleyen Husi terörüne karşı koyma çağrısını yineledi.

KİK’in BM Yemen Özel Temsilcisi’nin Yemen krizini çözmek için siyasi yolu ilerletme çabalarına verdiği desteği vurgulayan Dr. Hacraf, uluslararası toplumu Husi grubuna daha fazla baskı yapmaya ve Yemen krizini çözmek için barış sürecine ciddi şekilde katılmaya çağırdı.

Dr. Hacraf, Abu Dabi Uluslararası Havaalanı’nı hedef alan terör saldırısının yanı sıra Suudi Arabistan’daki siviller ve sivil nesnelerin füzeler ve silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) hedef alınmaya devam edilmesini şiddetle kınadığını ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya