Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kraliçe Elizabeth asgari ücretle part time hizmetçi arıyor

Kraliçe Elizabeth asgari ücretle part time hizmetçi arıyor

Cuma, 21 Ocak, 2022 - 09:15
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth (Reuters)

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, İskoçya’daki Kraliyet ikametgahı olan Holyroodhouse Sarayı’nda asgari ücret karşılığında part time çalışacak bir hizmetçi arıyor.

İskoçya merkezli Daily Express gazetesinin haberine göre, Kraliçe’nin aradığı kat hizmetleri asistanının haftada 20 saat çalışması bekleniyor.

Birleşik Kralık’ta asgari ücret şu anda 23 yaş üstü için saat başına 8,91 sterlin, ancak Nisan ayından itibaren 9,50 sterline (12,91 dolar) yükselecek.

Kraliyet ailesinin internet sitesinde yer alan iş ilanında şu ifadelere yer verildi;

“Bu, ev idaresinde becerileri ve deneyiminizi geliştirecek, misafirperverlik alanında bir kariyer yoludur. Profesyonel ekibimize katılarak, çeşitli iç mekanlar ve eşyaların temizliği ve bakımını yaparak en iyi şekilde sunulmasını sağlayacaksınız. Meslektaşlarınızdan öğrenerek, gerekli profesyonel becerileri edinecek ve etkinliklerde konukları karşılayacaksınız. Daha önce kat hizmetleri veya konaklama deneyimi bir avantaj olacaktır. Ancak bu gerekli değil. Yeni zorlukları üstlenme yeteneğinizle daha çok ilgileniyoruz. Her şeyden önce yeni beceriler öğrenmeye ve konaklama mesleğini geliştirmeye hevesli olmalısınız.”

İş ilanında ayrıca, kadın çalışanın bir ekibin parçası olarak çalışmaktan keyif alacağı ve diğerlerini desteklemek için çeşitli görevlere katılmaktan mutlu olacağı da vurgulandı.

Saray’da çalışmak için, başvuru sahiplerinin yasal çalışma hakkına sahip olmaları ve Kraliyet ailesi için çalışabilmeleri için bir güvenlik inceleme sürecinden geçmeleri gerekiyor.

İlana göre, işe ilişkin görüşmeler 31 Ocak’ta yapılacak.


Editörün Seçimi

Multimedya