Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Almanya Sağlık Bakanı: Vakaların Şubat ortasına kadar üç katına çıkması bekleniyor

Almanya Sağlık Bakanı: Vakaların Şubat ortasına kadar üç katına çıkması bekleniyor

Cuma, 21 Ocak, 2022 - 14:00
Almanya Köln Havalimanı'ndaki Yolcu Tarama Merkezindeki bir doktor (Reuters)

Almanya’da bugün 140 bin 160 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası kaydedilirken, Sağlık Bakanı Şubat ortasına kadar günde en az 400 bin vaka görülebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Dün geç saatlerde Reuters haber ajansına konuşan kaynaklar, Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın eyalet liderleriyle yaptığı görüşmede, koronavirüs takviye aşılarının çok iyi koruma sağlaması halinde vakaların bu oranda kalabileceğini kaydettiğini belirtti.

Bakan, takviye aşı dozlarının az koruma sağlaması halinde günlük vaka sayısının 600 bini aşabileceğini bildirdi. Kaynak açıklamasında, önümüzdeki haftalarda hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde yatan hasta sayısının önemli ölçüde artmasının beklendiğine işaret etti. Şimdiye dek Almanya’da koronavirüs sebebiyle ölenlerin sayısı 116 bini aştı. Bir hafta önce ise günlük vaka sayısı 92 bin 233’dü.

Önümüzdeki Pazartesi günü, federal hükümet ve eyalet liderleri vaka sayısındaki artışı durdurmak için alınabilecek yeni önlemleri masaya yatıracak.


Editörün Seçimi

Multimedya