Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, ABD’li mevkidaşı ile görüştü

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, ABD’li mevkidaşı ile görüştü

Cumartesi, 22 Ocak, 2022 - 09:30
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile telefonda görüştü (Şarku'l Avsat)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Bakanlar görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin taraflara hizmet etmesi için her alanda güçlendirilmesinin yollarını, bölge ve dünyada barışın sağlanması için atılan adımları ele aldı.

Prens Faysal ve Bakan Blinken, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Görüşmede bölgede istikrarın sağlanması için ABD ve Suudi Arabistan’ın attığı adımlar başta olmak üzere uluslararası ve bölgesel koordinasyonun sağlanması ve ikili çalışmaların yoğunlaştırılması konusu masaya yatırıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya