Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk, oğlu X AE A-Xii'yi maymuna benzetti

Elon Musk, oğlu X AE A-Xii'yi maymuna benzetti

Pazar, 23 Ocak, 2022 - 16:00
Elon Musk, çocuğuna "X" diye hitap ettiğini açıklamıştı (AP-Twitter/@elonmusk)

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, oğlu X AE A-Xii'i maymuna benzetti. Bu benzetmenin ardından sosyal medyada pek çok mim paylaşıldı.

Dünyanın en zengin ismi, 4 gün önce Twitter'da paylaşılan bir videoya yorum yaptı. Videoda bir yavru maymunun kendi kendine oyun oynadığı görülüyor.


Musk, 21 Ocak'ta verdiği cevapta şöyle yazdı:

"X bebek tıpkı böyle."

Teknoloji milyarderinin bu tweet'inin altı mim ve yorumlarla doldu.

@digvijay1221 kullanıcı adlı bir kişi, Musk'ın kripto para Dogecoin'e verdiği desteğe işaret edip "DogeBebek de tıpkı böyle" mesajıyla Musk'ın fotoşoplu bir fotoğrafını paylaştı.


Bir başka Twitter kullanıcısıysa "X bebek tokeni ne zaman Elon?" diye sordu.

Üç yıllık birlikteliğin ardından Eylül 2021'de ayrılan Musk ve şarkıcı Grimes'ın oğlu X AE A-Xii, 4 Mayıs 2020'de dünyaya gelmişti.

Çift önceki aylarda ilk başta "yarı ayrı" olduklarını belirtse de Musk, Time röportajında ayrılıklarının "uzun vadeli bir şey" olduğunu doğrulamıştı.

Musk'ın 7. çocuğu olan X AE A-Xii'in adı, yasalara uymaması nedeniyle birkaç kez değiştirilmişti. Zira Kaliforniya yasalarına göre yeni doğan bebeklere, özel karakter ve rakam içermeyen isimler verilebiliyor.
Independent Türkçe, Sputnik International, India Today


Editörün Seçimi

Multimedya