Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE Savunma Bakanlığı: Abu Dabi’ye saldırı girişiminin ardından Yemen’deki bir balistik füze rampası imha edildi

BAE Savunma Bakanlığı: Abu Dabi’ye saldırı girişiminin ardından Yemen’deki bir balistik füze rampası imha edildi

Pazartesi, 24 Ocak, 2022 - 11:30
BAE Savunma Bakanlığı tarafından Cevf’deki balistik füze rampasının imhasına paylaşılan ilişkin videodan ekran görüntüsü (Twitter)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Savunma Bakanlığı, bugün erken saatlerde Abu Dabi’ye iki balistik füze fırlatılmasının hemen ardından Yemen’in Cevf bölgesindeki bir balistik füze fırlatma rampasının imha edildiğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Savunma Bakanlığı Müşterek Harekat Komutanlığı, Abu Dabi’ye iki balistik füze fırlatılması ve bunların imha edilmesinin hemen ardından, F16 uçaklarının Yemen saatiyle 04.10’da Cevf iline bağlı Hazm bölgesinde bir balistik füze fırlatma rampasının başarıyla imha edildiğini duyurdu” denildi.

Savunma Bakanlığı, Yemen’deki Cevf bölgesinde F-16 savaş uçaklarının düzenlediği saldırının görüntülerini de yayımladı.Bakanlık, bugün şafak vakti hava savunmasının terörist Husi milisler tarafından ülkeye doğru fırlatılan iki balistik füzeyi imha ettiğini açıklamıştı.

Açıklamada, Abu Dabi’ye yönelik saldırı girişiminin ‘imha edilen balistik füze parçalarının ayrı alanlara düşmesi’ nedeniyle herhangi bir zayiata yol açmadığı da bildirilmişti.

Olası tehditlere karşı hazır olduklarını ve devleti her türlü saldırıdan korumak için gerekli tüm önlemleri aldıklarını vurgulayan Bakanlık, ayrıca halka bu konularla ilgili bilgileri resmi kanallardan almaya çağırdı.

Geçtiğimiz hafta, Husi milisler Abu Dabi’ye silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve balistik füzelerle saldırı düzenlemişti.

Petrol firması ADNOC’un depolama tesisleri yakınındaki Musaffah Sanayi Bölgesi’nde petrol yakıtı taşıyan üç tankerde patlama meydana gelmiş ve Abu Dabi Uluslararası Havaalanı’ndaki bir şantiyede küçük bir yangın çıkmıştı.

Abu Dabi polisi, akaryakıt tanklarının patlaması sonucu Hindistan ve Pakistan vatandaşı 3 kişinin öldüğünü, 6 kişinin de yaralandığını bildirmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya