Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE Başsavcılığı, Husilerin saldırı girişimlerinin engellendiği anlara dair görüntüleri paylaşanları ifadeye çağırdı

BAE Başsavcılığı, Husilerin saldırı girişimlerinin engellendiği anlara dair görüntüleri paylaşanları ifadeye çağırdı

Çarşamba, 26 Ocak, 2022 - 17:00
Başsavcılık ülkede yürürlükte olan yasalara uyulması çağrısında bulundu (Reuters)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başsavcılığı, ülkenin savunma sisteminin terörist Husi milislerin ülkedeki bazı hayati tesisleri hedef alma girişimlerini engellediğine dair görüntüleri sosyal medyada paylaşan kişileri ifade vermeye çağırdı.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, bu tür görüntülerin paylaşılmasının hayati ve askeri tesisleri tehlikeye atacağı, toplumun güvenlik ve istikrarını etkileyeceği konusunda uyarı yapıldı.

BAE Başsavcısı Dr. Hamad eş-Şemsi, bu tür materyalleri paylaşanlara karşı caydırıcı yasal adımlar atılacağını söyleyerek, halkı bu tür görüntüleri sosyal medyada paylaşmamaları konusunda uyardı.

Ülkede yürürlükte olan yasalara uyulması çağrısında bulunan Başsavcı, bu tür görüntüleri paylaşarak yasaların ihlal edilmesinin toplumda kafa karışıklığına neden olabileceğine dikkati çekti.

Başsavcı, temelsiz nedenlerle bireyler arasında panik ve korku yaymanın yanı sıra toplumsal barış için tehdit oluşturabilecek söylentilerin etkileri konusunda da uyardı.

Devlet kurumlarının gerçekleri ve bilgileri ifşa ederken şeffaf olduğunun altını çizen Başsavcı, kamu yararı, kamu düzeni ve toplum barışını korumak için bu suçlara ve faillerine karşı kanunun sıkı bir şekilde uygulanması konusundaki sorumlulukları yerine getireceklerini sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya