Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi, Bahreyn Kralı, BAE Başkan Yardımcısı ve Abu Dabi Veliaht Prensi ile görüştü

Sisi, Bahreyn Kralı, BAE Başkan Yardımcısı ve Abu Dabi Veliaht Prensi ile görüştü

Çarşamba, 26 Ocak, 2022 - 17:00
Sisi ve Abu Dabi Veliaht Prensi (Arşiv-SPA)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es- Sisi, Bahreyn Kralı Hamed Bin İsa Al Halife, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Raşid ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile başkent Abu Dabi’de bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanı, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Kar el Vatan Sarayı’nda yaptığı görüşmede, Mısır’ın BAE’nin güvenlik ve istikrarına verdiği desteği yineleyerek, iki ülke arasında yakın bir bağ olduğunu söyledi.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Bessam Radi, Sisi’nin Abu Dabi’yi hedef alan, 3 kişinin ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısının bir sonucu olarak Mısır hükümetinin ve halkının BAE ile dayanışma içinde olduğunu yinelediğini kaydetti.

Sözcü, Cumhurbaşkanı’nın, İran destekli Husi milisler tarafından BAE vatandaşlarının güvenlik ve istikrarını hedef alan terör eylemini kınadığını belirterek, ülkesinin BAE’nin herhangi bir terör eylemiyle mücadele etmek için aldığı tüm önlemlere destek verdiğini kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya