Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Senatör Koons’tan Şarku’l Avsat’a: Yeni Sudan Büyükelçisi ile çalışmayı dört gözle bekliyorum

Senatör Koons’tan Şarku’l Avsat’a: Yeni Sudan Büyükelçisi ile çalışmayı dört gözle bekliyorum

Cuma, 28 Ocak, 2022 - 09:00
Demokrat Senatör Chris Koons (Reuters)

John Godfrey’in Sudan Büyükelçisi olarak aday gösterilmesine ilişkin açıklamada bulunan Demokrat Senatör Chris Koons, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada, “Başkan Biden’ın John Godfrey’i Sudan’a AB Büyükelçisi olarak aday göstermesini memnuniyetle karşılıyorum. Kendisi kıdemli bir diplomat, mevcut siyasi kriz ve Sudan’ın karşı karşıya olduğu diğer zorluklarla ilgili tüm taraflarla güçlü ilişkilere sahip” dedi.

Koons, “Sudan’da özgürlük, adalet ve demokrasi için hayatlarını riske atanlar için verdiği destekten sonra Godfrey ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Koons’un, Kongre’de Sudan’da istikrarı engelleyenlere yönelik tek taraflı yaptırım projesinin fikir babası olması dikkat çekiyor.

Godfrey’in göreve başlaması için senatonun onayına ihtiyacı var ve adaylığının oylanmasından önce kendisinin dinlenmesi için oturumlar düzenlenmesi bekleniyor.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Sudan’daki durumu görüşmek üzere önümüzdeki Salı günü bir oturum düzenleyecek. Komite, Afrika İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Molly Phee’yi dinleyecek. Ayrıca oturumda ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı Direktör Yardımcısı Isobel Coleman da konuşacak.


Editörün Seçimi

Multimedya