Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas, hava sahasını 7 Şubat’tan itibaren tüm uçuşlara açacak

Fas, hava sahasını 7 Şubat’tan itibaren tüm uçuşlara açacak

Cuma, 28 Ocak, 2022 - 09:15
Fas hükümetinin, ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin uyması gereken koşulları daha sonra açıklaması bekleniyor (AFP)

Fas, Omikron varyantı ile mücadele etmek için geçtiğimiz Kasım ayında kapattığı hava sahasını 7 Şubat itibariyle tüm uluslararası uçuşlara yeniden açacak.

Hükümet tarafından yapılan açıklamada kararın koronavirüs hakkında gelişmelerin dikkate alınarak verildiği ve 7 Şubat’ta Fas hava sahasının açılacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada Fas’ı ziyaret etmek isteyen kişilerin ve sınır karakollarında uyulması gereken kuralların ve tedbirlerin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Son 24 saat içerisinde Fas’ta 5 bin 560 yeni koronavirüs vakası kaydedilirken 897 kişi iyileşti. 33 kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

2 Mart 2020’de Fas’ta ilk vakanın açıklanmasından bu yana toplam vaka sayısı 1 milyon 120 bin 87’ye yükseldi. İyileşen kişi sayısı toplamda 1 milyon 49 binken iyileşme oranı ise yüzde 93,7 oldu. Koronavirüse yakalanan her 100 kişiden 1,4 kişinin hayatını kaybettiği Fas’ta toplamda 15 bin 270 kişi hayatını kaybetti.


Editörün Seçimi

Multimedya