Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fransa: Polise bıçak çeken Faslı vurularak öldürüldü

Fransa: Polise bıçak çeken Faslı vurularak öldürüldü

Pazartesi, 25 Nisan, 2022 - 07:30
Fransız jandarmaları, 13 Nisan’da Kuzey Fransa'da güvenlik önlemleri alırken postacıyı durdurdu (AFP)

Fransa yargısı dün, 26 yaşındaki bir Faslının Blois'te güvenlik güçlerini bıçakla tehdit ettikten sonra vurularak etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

AFP’nin haberine göre Blois Başsavcısı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Blois polisini öldürmeye teşebbüs hakkında soruşturma açıldığını söyledi. Ölüm nedeninin kesin belirlenmesi için otopsi yapılacağı ifade edilirken, soruşturmadaki ilk ifadelere göre, savcılık polisin meşru müdafaa yaptığı sonucuna vardı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Faslı saldırgan elinde bıçakla Blois’te görüldü. Polis, bir bakım evinin önünde bıçakla duran Faslıdan bıçağı bırakmasını istedi ancak o elinde bıçakla polise doğru yürüdü. Savcılığa göre, polis tüm uyarılarına rağmen Faslıyı durdurmada başarılı olamadı. Savcılık açıklamasında, o sırada polisin silah kullanarak dört el ateş ettiği bildirildi. Göğsünden yaralanan kişinin Eylül 2021’den bu yana öğrenci vizesiyle Fransa’da yaşadığı ortaya çıktı.


Editörün Seçimi

Multimedya