Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

VİDEO… Putin’in el ve bacağının kontrolsüz titremesi sağlığıyla ilgili soruları gündeme getirdi

VİDEO… Putin’in el ve bacağının kontrolsüz titremesi sağlığıyla ilgili soruları gündeme getirdi

Perşembe, 28 Nisan, 2022 - 14:15
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (AFP)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağ el ve ayağının kontrolsüz bir şekilde titrediğini gösteren yeni bir video, Rus liderin sağlığıyla ilgili yeni soruları gündeme getirdi.

The Independent’ın haberine göre, Putin’in Ukrayna’ya yönelik ‘askeri operasyon’ kararından birkaç gün önce Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko ile görüşmesinde çekilen görüntülerde sağ el ve ayağının kontrolsüz titrediği görüldü.

Görüntülere göre Putin, Lukaşenko’ya yaklaşırken sağ elindeki titremeyi durdurmak için elini göğsüne götürdü, ancak bu esnada bacağı da yalpaladı. Bu görüntülerin ortaya çıkması Rus liderin Parkinson olduğuna dair iddiaları yeniden gündeme getirdi.Putin’in son aylarda şişmiş yüzü, kambur duruşu ve destek almak için eşyaları sıkıca kavraması sağlığının bozulduğuna dair iddiaları artırdı.

Rus liderin, geçen hafta yapılan bir toplantıda sağ eliyle masanın köşesini 12 dakikalık video bitene kadar tuttuğu görüldü.

Putin ayrıca Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşmesinde de sağ eliyle masanın kenarını aralıklı olarak tuttu.

Moskova, Putin’in ciddi sağlık sorunları yaşadığına dair haberleri defalarca yalanladı. 

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, Putin’in tiroid kanseri ameliyatı geçirdiğine dair haberleri yalanladı.

Peskov, Putin’in sağlığının mükemmel olduğunu ve soğuk algınlığından daha ciddi bir hastalıkla uğraşmadığını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya