Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Zelenskiy ile görüşen Macron, Ukrayna’ya daha fazla askeri teçhizat gönderme sözü verdi

Zelenskiy ile görüşen Macron, Ukrayna’ya daha fazla askeri teçhizat gönderme sözü verdi

Cumartesi, 30 Nisan, 2022 - 17:00
Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron (AP)

Elysee Sarayı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelenskiy arasında gerçekleşen telefon görüşmesinin ardından bugün yaptığı açıklamada Fransa'nın Ukrayna'ya daha fazla askeri teçhizat ve insani yardım göndereceğini duyurdu.

Kiev, 24 Şubat'ta başlayan Rus işgali karşısında ‘Ukrayna direnişine katkıda bulunan kaliteli askeri teçhizat sevkiyatları’ için Macron'a teşekkürlerini sunarken, yakın zamanda ikinci bir beş yıllık dönem için yeniden cumhurbaşkanı seçilen Macron, görüşmede, ülkesinin sağladığı insani yardımın yanı sıra askeri desteğin artarak devam edeceğinin altını çizdi.

AFP’nin aktardığına göre, Fransa'dan yapılan açıklamada, Macron'un ‘Rus saldırganlığı çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili uluslararası adaletin çalışmalarını kolaylaştıran Fransız uzmanların misyonunu genişletmeye’ karar verdiği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya