Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Almanya İçişleri Bakanı, vatandaşlardan stok yapmalarını istedi

Almanya İçişleri Bakanı, vatandaşlardan stok yapmalarını istedi

Pazartesi, 2 Mayıs, 2022 - 09:15
Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser (DPA)

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, vatandaşlarından kriz durumlarına karşı stok yapmalarını istedi.

Faeser, Almanya merkezli The Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada, “Hayati altyapımıza yönelik siber saldırıları düşünün” dedi.

Almanya Sivil Koruma Dairesi’nin konu ile ilgili hazırladığı listeye vurgu yapan Faeser, “Elektrik daha uzun süreli kesilirse veya günlük yaşamımızı farklı bir şekilde kısıtlanırsa, bu gibi durumlarda evlerimizde acil durum stokları mantıklı geliyor” dedi.

Bakan, yüksek öncelik verdiği sivil korumanın önemini vurguladı. Faeser, “Pandemi, iklim koşulları ve savaşın tehlikeleri gibi çoklu krizlerin üstesinden gelmek için zamana ayak uydurmalıyız” dedi.

Faeser, sivillerin kendini koruması için nelerin gerekli olduğunu araştırmasını istedi. Yapılan açıklamada gıda malzemesi, ilaç veya tıbbi malzemelerin de stoklanması gerektiği belirtildi.

Faeser, Almanya’da 299 barınağın bulunduğu ve günümüzde farklı amaçlar için kullanılan barınakların olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada bazı barınakların yeniden etkinleştirilmesi gerektiği kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya