Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere'de rahip kıyafeti giyen bir şahıs Kraliçe Elizabeth'in korumalarını atlatarak ordu kışlasına girmeyi başardı

İngiltere'de rahip kıyafeti giyen bir şahıs Kraliçe Elizabeth'in korumalarını atlatarak ordu kışlasına girmeyi başardı

Salı, 3 Mayıs, 2022 - 15:30
'Coldstream' olarak bilinen muhafız birliği (Reuters)

İngiliz polisi, Windsor Kalesi yakınlarında geçen hafta meydana gelen garip olayda rahip kıyafetleri giymiş bir kişinin geceyi ordu kışlasında geçirmesinin ardından olayın araştırıldığını bildirdi. 

The Sun gazetesinin haberine göre, polisin geçtiğimiz Salı günü kimliği belirsiz adamın Windsor Kalesi yakınlarındaki Victoria Kışlası'nda Kraliçe'nin İngiltere'nin doğusundaki Norfolk'taki Sandringham Sarayı'nda kalırken bütün bir gece geçirdiğine dair bir rapor aldığını bildirildi.

Victoria Kışlası, Windsor Kalesi ve Buckingham Sarayı'nın korunmasından sorumlu olan 'Coldstream' olarak bilinen muhafız birliğinin merkezidir.

İddiaya göre şahıs, herhangi bir kimlik belgesi göstermeden, üst düzey görevlilerle birlikte geceyi geçirdi.

The Sun'a konuşan bir kaynak, "Olanlar olağanüstü bir güvenlik ihlali. Adam akşam kapıda belirdi ve adının Peder Cruz olduğunu söyledi ve Matt Coles adında bir askerin arkadaşı olduğunu iddia etti ve ardından içeri davet edildi. İki saat içinde memurlarla birlikte yiyip içiyor ve onlara Irak'taki hizmetiyle ilgili hikayeler anlatıyordu" dedi. 

Kaynak, "Bir sürü uzun hikaye anlattı ve görevliler onun konuşmalarından ve şakalarından keyif aldılar" diye ekledi.

Bir İngiliz polis sözcüsü, ertesi sabah Kraliyet Muhafızlarından birinden olayla ilgili ihbar aldıklarını ve güvenlik ihlaliyle ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatıldığını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya