Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk: Twitter ticari ve hükümet kullanıcıları için ücretli olabilir

Elon Musk: Twitter ticari ve hükümet kullanıcıları için ücretli olabilir

Çarşamba, 4 Mayıs, 2022 - 11:15
Elon Musk'ın Twitter hesabı bir cep telefonu ekranında görünüyor (Reuters)

Amerikalı milyarder Elon Musk, Twitter'ın sıradan kullanıcılar için ücretsiz kalacağını, ancak ticari ve devlet görevlisi kullanıcılar için sosyal medya devinin küçük bir ücret talep edebileceğini söyledi.

Reuters'ın haberine göre, Musk, popüler sosyal medya uygulamasının kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor.

Musk konu hakkında Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "(Twitter) normal kullanıcılar için her zaman ücretsiz olacak, ancak ticari ve devlet kullanıcıları için küçük bir ücret talep edebilir" dedi.

Geçen aydan bu yana Twitter'da bir dizi değişiklikten bahseden Musk, yakın zamanda şirketi satın almasının ardından platformu geliştirmek ve yeni özellikler eklemek istediğini belirtti.

Öte yandan Wall Street Journal gazetesinin dün (Salı), güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, milyarder Elon Musk, satın aldıktan sonra üç yıl içinde Twitter'ı tekrar halka açık bir şirket haline getirmeyi planlıyor.

Haberde, Musk'ın potansiyel yatırımcılara Twitter'ı halka açık pazara dönüştürmeyi planladığını söylediği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya