Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya, Ukrayna'ya gelen ABD ve Avrupa ekipmanlarının imha edildiğini duyurdu

Rusya, Ukrayna'ya gelen ABD ve Avrupa ekipmanlarının imha edildiğini duyurdu

Cumartesi, 7 Mayıs, 2022 - 13:45
Rusya, Ukrayna'nın Harkiv kentinde bir marketi bombaladı (AP)

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Ukrayna'nın Harkiv bölgesindeki Bohodukhiv tren istasyonu yakınında ABD ve Avrupa ülkelerinden gelen çok sayıda askeri teçhizatın imha edildiği bildirildi.

Odessa kıyı kenti yakınlarındaki Dache'deki silah depoları da dahil olmak üzere 18 Ukrayna askeri tesisinin gece boyunca bombalandığı da belirtildi.

Rusya Savunma Sözcüsü İgor Konaşenkov, bu sabah yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Rus Hava Kuvvetleri, Harkiv’de iki komuta noktası, askeri personel ve teçhizat için beş toplama alanı ve Odessa eyaletinde üç mühimmat ve yakıt deposu da dahil olmak üzere Ukrayna'da 18 askeri tesisini hedef aldı.”

Sözcü, saldırılar sonucunda 280 Ukraynalı askerin öldürüldüğünü ve 48 silah ve askeri teçhizatın kullanılamaz hale getirildiğini kaydetti.

Gece boyunca, Rus hava savunması Nikolaev, Herson, Harkiv şehirlerinin yanı sıra Donetsk toprakları üzerinde 13 insansız hava aracını düşürdü.

Rus sözcü ayrıca, Harkiv bölgesindeki İzyum yerleşim birimi üzerinde 3 Toçka-U balistik füze ile ‘Smerç’ çok namlulu roketatardan atılan 9 füzenin de havada imha edildiğini belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya