Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Riyad Mısır’daki terör saldırısını kınadı

Riyad Mısır’daki terör saldırısını kınadı

Suudi Arabistan, Kuzey Sina'daki bir güvenlik noktasına yapılan terör saldırısını kınadı
Perşembe, 12 Mayıs, 2022 - 11:00

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı bugün, Kuzey Sina'daki güvenlik noktasına yapılan ve Mısır güvenlik kuvvetlerinden çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan hain terör saldırısını en güçlü şekilde kınadı.

Bakanlık, Mısır'ın terörizm ve radikalizmin her biçimini ve tezahürünü ortadan kaldırmaya ve finansman kaynaklarını kurutmaya yönelik yoğun çabalarında Mısır’a tam destek verdiğini yineledi. Bakanlık ayrıca Riyad’ın, kardeş Mısır'ın kazanımlarını ve yapabileceklerini baltalamaya çalışan tüm terör örgütleri karşısında Mısır hükümeti ve halkının yanında olduğunu vurgulandı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, kurbanların ailelerine, kardeş Mısır hükümetine ve halkına en içten taziyelerini ileterek, tüm yaralılara acil şifalar, Mısır halkının ise güvenlik ve istikrarının devamını diledi.


Editörün Seçimi

Multimedya