Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Turizm Bakan Yardımcısı Prenses Hayfa: Messi, Cidde’nin tarihi mirasına hayran kaldı

Suudi Arabistan Turizm Bakan Yardımcısı Prenses Hayfa: Messi, Cidde’nin tarihi mirasına hayran kaldı

Cuma, 13 Mayıs, 2022 - 06:30
Prenses Hayfa bint Muhammed, Messi ve arkadaşlarını Cidde’de ağırlarken (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Turizm Bakan Yardımcısı Prenses Hayfa bint Muhammed Al Saud, Cidde şehrinin tarih ve sanat konusundaki zenginliğinin, Suudi Arabistan’ın turizm elçisi olan, Paris Saint-Germain’in Arjantinli yıldızı Lionel Messi’yi çok etkilediğini söyledi.

Messi ve arkadaşlarını Cidde ziyaretinde ağırlayan Prenses Hayfa, “Cidde ve halkı, ilk görüşte ziyaretçilerinin kalbini fethediyor. Messi şehrin özüne, tarihi mirasına ve güzelliğine hayran kaldı. Onu, ailesini ve arkadaşlarını en kısa zamanda tekrar ağırlamayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Turizm Bakanı Ahmed el- Hatib hafta başında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın turizm elçisi olan Messi ve arkadaşlarının Kızıldeniz’in hazinelerini, Cidde Sezonu’nu ve şehrin tarihini keşfetmek için Cidde’ye gittiğini bildirmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya