Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk: Biden ABD’liler daha az dram istediği için seçildi

Elon Musk: Biden ABD’liler daha az dram istediği için seçildi

Cuma, 13 Mayıs, 2022 - 14:15
ABD eski Başkanı Donald Trump ve milyarder Elon Musk (AP)

SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su ABD’li milyarder Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden’ın, eski Başkan Donald Trump ile yarıştığı 2020 seçimlerini ABD’lilerin ‘daha az dram istemesi’ nedeniyle kazandığını öne sürdü.

The Independent’ın haberine göre, Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Biden’ın hatası, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi. Ancak aslında herkes daha az dram istedi” dedi.


Musk, Twitter alımı gerçekleşirse Trump’ın Twitter yasağını kaldıracağını açıklamasına rağmen, 2024 seçimlerinde ‘daha az bölücü’ bir aday istediğini ifade etti.

ABD’li milyarder, konuya ilişkin “2024’te daha az bölücü bir adayın daha iyi olacağını düşünmeme rağmen, yine de Trump’ın Twitter’a geri dönmesi gerektiğine inanıyorum” yazdı.

Trump, destekçilerinin Biden’ın seçim zaferinin onaylanmasını engellemek için 6 Ocak 2021’de Kongre binasına baskın düzenlemesinin ardından Twitter’da yasaklandı.

Trump, 2024’te Beyaz Saray’da ikinci bir dönem için aday olmayı planladığını resmi olarak açıklamadı, ancak bu fikri ülke çapında düzenlediği mitinglerde açıkça gösterdi.


 


Editörün Seçimi

Multimedya