Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya Devlet Duması Başkan Yardımcısı Kuznetsova, Ukrayna'nın Herson kentini ziyaret etti

Rusya Devlet Duması Başkan Yardımcısı Kuznetsova, Ukrayna'nın Herson kentini ziyaret etti

Cumartesi, 14 Mayıs, 2022 - 10:15
Rusya Federasyonu Devlet Duması Başkan Yardımcısı Anna Kuznetsova (Arşiv-Reuters)

Rusya haber ajansı RIA Novosti bugün (Cumartesi), Rusya Federasyonu Devlet Duması (Rusya Federasyonu Federal Meclisi'nin alt kanadı) başkan yardımcısı Anna Kuznetsova'nın yerel halkın sosyal ihtiyaçlarını ve sağlık hizmetlerini görüşmek üzere Rus işgali altındaki Ukrayna’nın Herson bölgesini ziyaret etti.

Reuters'e göre Herson, Moskova'nın Nisan ayında ara sıra Rus karşıtı protestoların yaşandığı bölgenin tam kontrolünü ele geçirdiğini açıklamasının ardından ilhak edilecek ilk bölge.


RIA Novosti haber ajansına göre Kuznetsova, çocuklar için gerekli olan gıda, tıbbi ürünler ve diğer şeylerin tedarikini görüştü. Kuznetsova, "Burada her türlü yardımı yapmaya hazırız" dedi.


İngiltere Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın Herson bölgesindeki sivil askeri yönetimin Moskova'dan Rusya Federasyonu'na katılmayı talep edeceğini bildirdi. Bakanlık, Twitter'daki açıklamasında, Rusya'nın Herson'da ayrılma konusunda bir referandum düzenlemesi durumunda, Ukrayna'dan ayrılma lehinde açık bir çoğunluk olduğunu göstermek için sonuçları manipüle edeceğini kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya