Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Doping nedeniyle el-İttihad takımı futbolcusu Katar’da düzenlenecek Dünya Kupasına katılamayacak

Suudi Arabistan: Doping nedeniyle el-İttihad takımı futbolcusu Katar’da düzenlenecek Dünya Kupasına katılamayacak

Salı, 17 Mayıs, 2022 - 10:45
Fahd el Muvelled doping sebebiyle maçlardan men edildi (el İttihad kulübü medya merkezi)

Suudi Arabistan Dopingle Mücadele Komisyonu, el-İttihad futbol takımında forma giyen Fahd el Muvelled’in Kral Kupası maçları öncesi yapılan testlerde kanında yasaklı madde bulunması sebebiyle bir buçuk sezon oynamayacağını duyurdu.

Komisyon tarafından yapılan açıklamada, İsviçre’de Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) tarafından akredite edilen bir laboratuvarda incelenen numunede yasaklı maddenin varlığının kanıtlandığı aktarıldı.

WADA’ya göre, Muvelled ikinci numuneyi açma hakkından feragat ederken, Komisyon futbolcuya kendisini savunma ve açıklama hakkı verdi.

Suudi futbolcu sonuçların ardından 18 ay müsabakalarda men edildi. Muvelled, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda milli takımda da yer alamayacak.

Fahd el Muvelled Mayıs 2019’da da yasaklı madde kullanımı sebebiyle Suudi Arabistan Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından bir süre yeşil sahalardan men edilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya