Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Gelecek Yatırım Girişimi Enstitüsü, Londra’da gelişmekte olan pazarlarda yönetim konulu zirve düzenleyecek

Suudi Arabistan Gelecek Yatırım Girişimi Enstitüsü, Londra’da gelişmekte olan pazarlarda yönetim konulu zirve düzenleyecek

FII Institute, Londra’da gelişmekte olan pazarlarda yönetim konulu zirve düzenleyecek
Salı, 17 Mayıs, 2022 - 09:00
Zirve Geleceğin Yatırım Girişimi Vakfı tarafından düzenlenen etkinliklerden biri (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Gelecek Yatırım Girişimi Enstitüsü (FII Institute), 20 Mayıs’ta İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek olan Gelişmekte Olan Piyasalar için Kapsayıcı Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim Zirvesi’ne (ESG) ev sahipliği yapacak.

Çevresel, sosyal ve kurumsal yönetimin geleceği ve sürdürülebilirliğin geleceği başlıklı iki ana temanın ele alınacağı zirve, uluslararası yatırımcıları, dünya liderlerini, politikacıları ve küresel CEO’ları bir araya getirecek.

Zirvede yer alan konuşmacılar arasında, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) Başkanı, Gelecek Yatırım Girişimi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Saudi Aramco Yönetim Kurulu Başkanı Yasir er-Rumeyyan, Mısır Çevre Bakanı Dr. Yasmine Fuad, Blackrock CEO’su Larry Fink, İtalya eski Başbakanı Matteo Renzi ve Londra’nın Lord Belediye Başkanı Vincent Keaveny bulunuyor.

FII Enstitüsü CEO’su Richard Attias, “Gezegenin iklim, doğanın tahribatı, barış ve güvenlik ile büyük sorunları var. Ama aynı zamanda ortak insanlığımız da dahil olmak üzere muazzam kaynaklarımız var. Çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim, bizi bir araya getirmek ve bu zorlukların üstesinden gelmek için sermayeyi kanalize etmek için önemli bir araçtır” dedi.

FII Enstitüsü, etkinlik sırasında gelişmekte olan ekonomilerde ESG yatırımlarını hızlandırmak için özel olarak geliştirilmiş yeni bir kapsamlı ESG çerçevesi ve puanlama metodolojisini açıklayacak.

2025 yılına kadar küresel varlıkların yaklaşık üçte biri olan 53 trilyon dolara ulaşacağı tahmin edilen varlıklarla birlikte yatırım kararları almak için ESG standartlarının kullanımı küresel olarak artış gösteriyor.

FII Enstitüsü’nün yatırımcılar, küresel şirketler ve stratejik ortakları ile ortaklaşa geliştirdiği kendi ölçüm çerçevesi ile bu pazarlarda sürdürülebilir yatırım stratejileri geliştirmek için gerekli araca sahip olunacak.

Enstitünün XCHANGE sütununa dayanan etkinlik, yapay zeka ve robotik, eğitim, sağlık ve sürdürülebilirlik gibi dört ana konu ile insanlık üzerinde etki bırakmayı hedefliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya