Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Emekli bir Rus albay, devlet televizyonunda savaşın gidişatını eleştirdi: Bütün dünya bize karşı, kaynaklarımız sınırlı

Emekli bir Rus albay, devlet televizyonunda savaşın gidişatını eleştirdi: Bütün dünya bize karşı, kaynaklarımız sınırlı

Çarşamba, 18 Mayıs, 2022 - 13:15
Emekli Albay Mikhail Khodarinok “60 Dakika” programında yaptığı konuşmada

Ukrayna işgalinin gidişatını eleştiren emekli bir Rus Albay, ‘durumun daha da kötüleşeceğini’ ifade ederek, “Tüm dünya Moskova'ya karşı" dedi.

The New York Times'ın haberine göre, emekli Albay Mikhail Khodarinok, Rusya-1 kanalındaki ‘60 Dakika’ programına katılarak, Rusya'nın savaşta hedefine ulaşamamasına neden olan bir takım soruna (Ukrayna'da arzu edilen hedefler, askerlerin morali, Batılı ülkelerin Rusya'ya karşı ittifakı ve Ukrayna'nın çok sayıda savaşçı ve teçhizat toplaması) atıfta bulundu.

Khodarinok, "Tam bir jeopolitik izolasyon içindeyiz ve kabul etmek istemesek bile tüm dünya bize karşı. Rusya'nın askeri, siyasi ve teknik kaynakları sınırlı” dedi.

Eski Albay, "Bazen Ukrayna silahlı kuvvetlerinin bazı ahlaki veya psikolojik çöküşleri hakkında bilgi yayılıyor, bu yüzden ahlaki bir krize veya bölünmeye yaklaşıyor gibi görünüyorlar. Bunların hiçbiri gerçeğe yakın değil. Ukrayna, yeterince silah alırsa savaşmak için bir milyon adam göndermeye hazır” dedi.

Khodarinok'un açıklamaları programdaki diğer katılımcıları şaşkına çevirirken, sunucu Olga Scapeva söylemler nedeniyle konuyu değiştirdi.

Donbass bölgesindeki Rus ilerlemesinin ordunun disiplini, eğitimi, yüksek morali ve topçularının gücü nedeniyle olduğunu söyleyen Khodarinok ayrıca, Ukrayna tarafının Nazilere sponsor olduğu yönündeki Rus iddiasını da tekrarladı.


Editörün Seçimi

Multimedya