Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump’ın eski danışmanı: Putin garip kokuyordu, yeme ve içmeyi reddetti

Trump’ın eski danışmanı: Putin garip kokuyordu, yeme ve içmeyi reddetti

Çarşamba, 18 Mayıs, 2022 - 17:30
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Danışmanı Fiona Hill (Reuters)

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Danışmanı Fiona Hill, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve diğer bazı liderlerle bir etkinlikte yaşananlar hakkında yaptığı açıklamada, Putin’in hiçbir şey yemediğimi, içmediğini ve fazla konuşmadığını söyledi.

BBC’nin Desert Island Discs programında konuşan Hill, bahsi geçen akşam yemeğinde Putin’e biraz uzak mesafede oturduğunu ancak kendisinden özel bir sabun ya da daha farklı bir garip koku geldiğini ifade etti.

Putin’in başkalarını önünde göstermek istediği imaj ve performansın “tam kontrol” olduğuna dikkati çeken Hill, yaptığı her hareketin “hesaplanmış” olduğunu söyledi.

Putin'in muhtemelen görme bozukluğu yaşadığına atıfta bulunan Hill, okuyabilmek için büyük kelimeler içeren küçük kartlar kullandığını aktardı.

Hill ayrıca, Putin'in akşam yemeği sırasında "hiçbir şey yemediğini ve içmediğini", "fazla konuşmadığını" ve "oturum sırasında ona neredeyse hiç bakmadığını" kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya