Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Çikolata sağlıklı olması için şekersiz olmalı

Çikolata sağlıklı olması için şekersiz olmalı

Sağlıklı çikolata seçimi için tıbbi tavsiye
Perşembe, 19 Mayıs, 2022 - 11:30

Rus beslenme uzmanı Dr. Valentina Zhukova, sağlıklı çikolatanın şeker içermemesi gerektiğini ifade etti. 

Şarku’l Avsat’ın Rusya haber ajansı RIA Novosti’den aktardığı habere göre Zhukova, bileşenleri arasında şeker bulunan çikolatanın yararlı olmadığına ve bunun yerine kakao kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca faydalı çikolatanın tat ve tat arttırıcılar ve diğer gereksiz bileşenleri içermemesi gerektiğine de dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Bu bağlamda Rus uzman, “Bir kişi bitter çikolata hayranıysa, bu çikolatanın sadece kakao çekirdeği tozu içermesi gerektiğine dikkat etmelidir. Genelde bal ve hurma gibi doğal tatlandırıcılar içeren çikolataları tercih etmenizi öneririm çünkü daha sağlıklı ve lezzetli oluyor” dedi. Uzman, tavsiyelerine şöyle devam etti: “Ayrıca sütlü çikolata severlere bitter çikolatayı tercih etmelerini ve bileşiminde izomalt ve emülgatörler içerdiğinden kuru meyve bulunan “sağlıklı” çikolatalara dikkat etmelerini istiyorum. Bu maddeleri içeren çikolataları yememenizi öneriyorum”.


Editörün Seçimi

Multimedya