Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

2022 Katar Dünya Kupası’nda Suudi hakemler olmayacak… İlk kez kadın hakemler görev yapacak

2022 Katar Dünya Kupası’nda Suudi hakemler olmayacak… İlk kez kadın hakemler görev yapacak

Cuma, 20 Mayıs, 2022 - 10:45
2022 Katar Dünya Kupası’nda Suudi hakem yok (Suudi Arabistan Pro Lig)

2022 Katar Dünya Kupası'nda görev alacak hakemlerin ismi açıklandı. Listede Suudi Arabistan’dan hakem bulunmazken, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Cezayir, Mısır ve Fas'tan Arap hakemler yer alıyor.

FIFA'dan yapılan açıklamada, turnuvaya altı konfederasyondan katılacak 36 orta, 69 yardımcı ve 24 video yardımcı hakemin belli olduğu belirtildi.

Listedeki hakemler arasında Katar’dan Abdurrahman el Casim, Cezayir’den Mustafa Ghorbal, BAE’den Muhammed Abdullah yer alırken, diğer isimler yardımcı hakem düzeyinde. Katar’dan Abdullah el Marri ise 24 video yardımcı hakemin olduğu listede yer alıyor.


FIFA tarafından açıklanan listede ismi yer alan hakemler, gerçek maçlarda yaşanan kritik pozisyonların videolarını incelemek ve analiz etmek için bu yaz Asunsion, Madrid ve Doha’da gerçekleştirilecek hakem seminerine katılacak.

Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nda maçı yönetecekler arasında ilk kez kadın hakemlere de yer verildi.

Fransız Stephanie Frappart, Ruandalı Salima Mukansanga ve Japon Yoshimi Yamashita orta; Brezilyalı Neuza Back, Meksikalı Karen Diaz Medina ve ABD'li Kathryn Nesbitt ise yardımcı hakem olarak turnuvada boy gösterecek.


Editörün Seçimi

Multimedya