Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin: İsrail, Batı Şeria'da 17 yaşındaki bir genci öldürdü

Filistin: İsrail, Batı Şeria'da 17 yaşındaki bir genci öldürdü

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında bir Filistinliyi öldürdü, bir kişiyi yaraladı.
Cumartesi, 21 Mayıs, 2022 - 10:30
Cenin'de İsrail ordusuyla çıkan çatışmada yaralanarak hayatını kaybeden Filistinli gencin yakınları cenazesini hastane önünde bekliyor (AFP)

Filistin, İsrail'in Batı Şeria'da 17 yaşındaki bir genci vurarak öldürdüğünü açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin erken saatte Cenin şehrine düzenlediği saldırıda 17 yaşındaki bir gencin öldüğü, 18 yaşındaki bir gencin de ağır yaralandığı belirtildi.

Hayatını kaybeden kişinin kimliği Emced el-Fayid olarak açıklarken, yaralanan gencin kim olduğu belirtilmedi. 

İsrail Savunma Kuvvetleri'yse Filistinlilerin kendilerine ateş açtığını ve molotofkokteyliyle saldırdığını, İsrailli askerlerin de buna karşılık verdiğini savundu.

Haber sitesi Times of Israel'in aktardığı bilgilere göre, el-Fayid'in sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarında, gencin Filistin İslami Cihat Örgütü, Hamas ve Fetih Hareketi'nin silahlı kanadı El Aksa Şehitleri Tugayları'yla ilişkilendirilen kıyafetler giydiği öne sürüldü.

Cenin mülteci kampı, son dönemde saldırılarla sarsılmıştı.

Geçen hafta İsrail ordusunun düzenlediği bir baskında 13 Filistinli yaralanmış, bir Filistinli ve bir İsrailli de hayatını kaybetmişti.

Öldürülen Filistinlinin, İsrail'deki bir hapishanede tutuklu olan El Aksa Şehitleri Tugayları'nın komutanı Zekeriya Zubeydi'nin 40 yaşındaki kardeşi Davud Zubeydi olduğu açıklanmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya