Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Bulgar mevkidaşı ile görüştü

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Bulgar mevkidaşı ile görüştü

Perşembe, 26 Mayıs, 2022 - 18:00
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, Sofya’ya Bulgar mevkidaşı Teodora Gençovska ile görüştüğü sırada (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bugün Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette Bulgar mevkidaşı Teodora Gençovska ile bir araya geldi.

Görüşmede iki dost ülke ve halkları arasındaki karşılık saygının yanı sıra ikili işbirliğinin güçlendirilmesi ve ilişkileri geliştirmenin yolları ele alındı. Ayrıca, bölgesel ve uluslararası gelişmeler de masaya yatırıldı.


Bakanlar, Suudi Arabistan Krallığı’nın 2030 Vizyonu ışığında iki dost ülke arasındaki ekonomik ortaklığı pekiştirmenin yollarını ele aldı.


Görüşme kapsamında, Suudi Arabistan ve Bulgaristan arasında siyasi ve ekonomik alanlarda işbirliğinin yoğunlaştırılması, ortak çıkarları ilgilendiren bölgesel ve uluslararası konularda ikili koordinasyonun sağlanması ve uluslararası barış ve güvenliğin güçlendirilmesine yönelik tüm çabaların desteklendiği de vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya