Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Twitter, Musk’ın sahte hesap verilerine ulaşma talebini kabul etti

Twitter, Musk’ın sahte hesap verilerine ulaşma talebini kabul etti

Perşembe, 9 Haziran, 2022 - 11:30
Twitter’ın New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisse fiyatı hala 40 dolara yakın (AFP-Arşiv)

Twitter yönetim kurulu, platformu satın almak isteyen Elon Musk’ın sahte ve bot hesapların sayısıyla ilgili şüphelerini gidermek için şirket içi verileri görme talebini onayladı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Musk, Pazartesi günü Twitter’ın sahte ve bot hesaplara dair bilgiler konusunda ‘aktif bir direnç gösterdiğini’ söyleyerek anlaşmadan geri çekilebileceğini ima etmişti.

Washington Post’un haberine göre, Twitter Yönetim Kurulu, Musk’a dahili veriler ve günlük olarak 500 milyondan fazla tweet de dahil tüm gerçek zamanlı veri akışına bu hafta erişim sağlayabilir.

Washington Post, verdiği bilgileri müzakerelere aşina olan isimsiz bir kaynağa dayandırdı.

Bloomberg’in bildirdiğine göre, San Francisco merkezli şirketin avukatı ise, Çarşamba günü çalışanlara anlaşmanın hala devam ettiğini ve Musk’ın platformu satın almasını onaylamak için hissedar oylamasının Temmuz sonu veya Ağustos başında gerçekleşeceğini söyledi.

Twitter, sahte hesap ve spam sayısının tüm kayıtlı hesapların yüzde 5’inden az olduğunu bildirdi.

Ancak Musk, platformun benimsediği metodolojinin uygun olmadığını ve kendi analizini yapması gerektiğini düşünüyor.

Wedbush Securities analisti Daniel Ives, Twitter Yönetim Kurulu’nun Musk’ın tüm verilere erişmesine izin vermesi halinde anlaşma konusunda yaşanan büyük açmazın sona ereceğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya