Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Platin Jübile kutlamalarında Kraliyet ailesi üyelerinden uzak oturtulduğu iddia edildi

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Platin Jübile kutlamalarında Kraliyet ailesi üyelerinden uzak oturtulduğu iddia edildi

Cuma, 10 Haziran, 2022 - 16:15
İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, Londra’da Kraliçe 2. Elizabeth’in Platin Jübile kutlamasına katıldı (Reuters)

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in Platin Jübile kutlamalarına katılan Prens Harry ve Meghan Markle’ın, Prens William ve diğer üst düzey Kraliyet mensuplarıyla aynı karede görüntülenmemeleri için St. Paul Katedrali’nde uzakta oturtuldukları öne sürüldü.

Daily Mail editörü Richard Eden, Kraliyet talk-show programı Palace Confidential’da yaptığı açıklamada, “Prensesler Beatrice ve Eugenie gibi diğer Kraliyet üyelerine, medyada çıkacak talihsiz fotoğrafları önlemek için koltuklarında kalmaları söylendi” dedi.

Eden açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Katedralden ayrılmak için bir geçit töreni vardı ve bu, Harry ile Meghan’ın çok geride kaldığı anlamına geliyordu. Fotoğraflarının çekilmemesi için önce herkesin ayrılmasını beklemek zorunda kaldılar, bu yüzden Prens Charles veya Prens William ile aynı karede görünmediler.”

Aynı programa katılan Kraliyet muhabiri ve yazar Victoria Murphy ise, oturma planının önceden kararlaştırıldığında emin olduğunu söyledi.

Murphy, “Bütün hafta sonu boyunca, katedraldeki geniş çekimler dışında, William ve Harry’nin aynı karede yer aldığı bir fotoğraf yoktu. Bunun aralarının iyi olduğunu göstermek için bir fırsat olduğu göz önüne alınırsa, William ve Harry’nin yan yana görünmek için hiçbir çaba sarf etmediği çok açık” dedi.

Kraliyet biyografi yazarı ve yazar Robert Hardman ise, Harry ve Meghan’ın ‘ortalıkta az görünmesinin’ aile ilişkileri için olumlu bir şey olduğunu söyledi.

Hardman, “Bence birkaç yıl içinde bir şey için geri dönerlerse haber değeri bile olmayacak” diye konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya