Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere, ‘koronavirüs’ için kullanılmayan milyarlarca dolarlık koruyucu ekipmanı ‘yakmayı planlıyor’

İngiltere, ‘koronavirüs’ için kullanılmayan milyarlarca dolarlık koruyucu ekipmanı ‘yakmayı planlıyor’

Cuma, 10 Haziran, 2022 - 17:15
Londra'da koruyucu maske takan bir kadın (Reuters)

Kamu Hesapları Komitesi (PAC), Başbakan Boris Johnson hükümetinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sırasında kullanılmayan kişisel koruyucu ekipmanlara 4 milyar sterlin (5 milyar dolar) harcadığını ve şimdi bunun "birçoğunu yakmayı" planladığını tespit etti.

Bloomberg’in haberine göre, PAC bugün yayınladığı raporda, milyonlarca koruyucu ekipmanın Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) standartlarına uymadığı için kullanılmayacağını açıkladı.

Genel olarak hükümet, koronavirüs salgınının ilk yılında kişisel koruyucu donanıma harcanan 12 milyar sterlinin yüzde 75'ini yüksek fiyatlar ve arızalı ekipman nedeniyle kaybetti.


Raporda, aşıların uygulanmasına ve kısıtlamaların nasıl kaldırılacağına dair İngiliz bakanların pandemiye verdikleri yanıt hakkında konuşma biçimlerini değiştirmek için nasıl çalıştıkları vurgulandı.

Ancak daha önce de hükümet, kişisel koruyucu ekipman eksikliği, koronavirüs testi eksikliği ve virüsün yayılması sırasında müdahalede gecikmeler de dahil olmak üzere ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldı.


Editörün Seçimi

Multimedya