Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır’da bir kadın radyo çalışanının dövülmesi tartışma yarattı

Mısır’da bir kadın radyo çalışanının dövülmesi tartışma yarattı

Perşembe, 16 Haziran, 2022 - 14:30
Mısır Radyo ve Televizyon Birliği (ERTU) binası- Maspero (Arşiv-Reuters)

Mısır Radyo ve Televizyon Birliği Başkanı (ERTU) Hüseyin Zein, Central Delta Radyo Genel Müdürü tarafından bir kadın spikere yapılan saldırıyla ilgili gerekli yasal soruşturmaların hızla tamamlanması talimatını verdi.

Sosyal paylaşım sitelerinde ve Mısır medyasında, yerel Central Delta Radyo’nun bir kadın sunucunun aynı radyoda genel müdürlük yapan bir kişi tarafından hakarete ve saldırıya uğradığını gösteren görüntüler yayınlandı.

Spiker Amani es Sabah, Maspero'daki radyo binasının koridorlarında meydana gelen olayı belgeleyerek, yüzünden ve ayaklarından yaralandığını ifade etti.

ERTU Başkanı bugün yaptığı açıklamada, her ne sebeple olursa olsun bu şekilde ihlalin kesinlikle kabul edilemez olduğunu ve meslektaşlarına bu şekilde davranılmasının büyük hata olduğunu vurguladı.

Zein, Radyo Başkanı Muhammed Nawar'a, olayın koşullarını öğrenmek için ‘acil bir soruşturma’ yürütmesi ve soruşturmanın sonucu ve yapılan işlemler hakkında kendisine ‘derhal’ bilgi vermesi için doğrudan talimat verdi.


Editörün Seçimi

Multimedya