Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk Twitter’ın WeChat ve TikTok gibi olmasını istiyor

Elon Musk Twitter’ın WeChat ve TikTok gibi olmasını istiyor

Cuma, 17 Haziran, 2022 - 11:30
ABD’li milyarder Elon Musk (Reuters)

ABD’li milyarder Elon Musk, Twitter çalışanları ile yaptığı toplantıda şirketin 1 milyar kullanıcıya ulaşma hedefine ulaşmak için WeChat ve TikTok platformlarına daha fazla benzemesi gerektiğini söyledi.

The Verge sitesinin haberine göre Musk, Twitter’ın kullanıcı sayısını büyütmeyi ve etkileşimi artırmayı nasıl sağlayacağına ilişkin bir soruya, uygulamanın daha fazla fayda sunması ve insanların çok eğlendirilip bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyerek yanıt verdi.

Musk, Çin’deki sosyal medyayı, ödemeleri, oyunları ve hatta araç çağırma hizmetini bir araya getiren süper uygulama WeChat’i ele alarak, “Çin dışında WeChat’in eşdeğeri yok. Çin’de temelde WeChat’te yaşıyorsunuz. Bunu Twitter ile yeniden yaratabilirsek, büyük bir başarı elde ederiz” dedi.

‘Sıkıcı’ olmadığı için Tik Tok algoritmasına övgüde bulunan Musk, “Twitter’ı aynı şekilde ilginç hale getirebiliriz. Bence Twitter, insanları ciddi sorunlar hakkında bilgilendirme konusunda çok daha iyi olabilir” diye ekledi.

Şirket çalışanları, Musk’a Twitter’ın başarısının 5-10 yıl içinde nasıl olacağına dair bir soru da yöneltti.

Musk, Twitter’ın gerçeğin doğasını daha iyi anlayabileceğimiz daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir uygarlığa katkıda bulunması gerektiğini vurguladı.

Musk’ın Twitter çalışanlarına yaptığı yorumlar, platformda kapsamlı değişiklikler yapacağını gösteriyor. 

Şirketi mali açıdan daha disiplinli hale getirmek istediğini ancak evden çalışmaya devam eden istisnai çalışanlara karşı olmadığını açıkça belirtti.

Görüşmenin sonlarına doğru Musk, konuyu uzay, dünyanın yaşı ve diğer gezegenlerdeki potansiyel uygarlıklara getirdi ve henüz uzaylılara dair gerçek bir kanıt görmediğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya