Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin Devlet Başkanlığı: İsrail, Biden’ın ziyaretinden önce herhangi bir siyasi taahhütten kaçınıyor

Filistin Devlet Başkanlığı: İsrail, Biden’ın ziyaretinden önce herhangi bir siyasi taahhütten kaçınıyor

Cuma, 17 Haziran, 2022 - 12:45
İsrail polisi Filistinli bir genci gözaltına alırken (EPA)

Filistin Devlet Başkanlığı, ABD Başkanı Joe Biden'ın bölgeyi ziyaretinden önce İsrail’in herhangi bir siyasi taahhütten kaçtığını bildirdi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Devlet Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, İsrail hükümeti bölgeyi gerginliğe iten tehlikeli gerilimden sorumlu tutuldu.

Devlet Başkanlığı, Cenin’de İsrail özel kuvvetleri tarafından üç Filistinlinin öldürülmesini ve on kişinin yaralanmasını kınadı.


Açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin işlediği bu suç, herhangi bir siyasi taahhütten kaçınmak amacıyla ABD Başkanı Joe Biden’ın bölgeye yapacağı ziyaretten önce geldi. Bu suç ve diğerleri, İsrail’in ABD’nin gerilimi düşürme taleplerine verdiği yanıttır” denildi.

Devlet Başkanlığı, ABD yönetimine ‘çok geç olmadan ve işler kontrolden çıkmadan önce İsrail hükümetine işlediği suçları ve saldırganlığı durdurması için etkili baskı uygulayarak ciddi adımlar atması’ çağrısında bulundu.

Filistin’in yayınladığı resmi istatistiklere göre, bu yılın başından bu yana İsrail ordusu tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 68’e yükseldi.


Editörün Seçimi

Multimedya