Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ürdün’de bir kız öğrenci üniversitede öldürüldü

Ürdün’de bir kız öğrenci üniversitede öldürüldü

Perşembe, 23 Haziran, 2022 - 13:45
Ürdün’ün başkenti Amman (AFP)

Ürdün’ün başkenti Amman’da bulunan özel bir üniversitede okuyan bir kız öğrenci, okul dışından gelen bir erkek tarafından kampüste vurularak öldürüldü.

Ürdün Özel Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Yürekleri acıyla yanan, Allah’ın takdirine ve kaderine inanan Özel Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Hemşirelik Yüksekokulu öğrencisi İman’ın yasını tutuyor. Üniversite, merhume’nin ailesine en içten taziyelerini iletir ve Yüce Allah’tan geniş merhameti ile ona rahmet etmesini diler” denildi.

Üniversite, bu iğrenç suçu işleyen kişinin cezasını çekmesi için olaya neden olan herkesin kovuşturulacağına söz verdi.

Kaynaklar, birkaç dakika önce sınavdan çıkan kız öğrencinin, saldırıdan kısa bir süre önce kampüse gelen ve öğrenci olmayan birinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Görgü tanıkları, katilin kız öğrenciye doğru koştuğunu, bir kafasına ve 4’ü göğsüne olmak üzere 5 kez ateş ettiğini ve hızla okuldan kaçtığını açıkladı.

Ürdün Kamu Güvenliği Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, saldırının ardından durumu kritik olan kız hastaneye kaldırıldı ancak kısa süre sonra hayatını kaybetti.

Failin kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için soruşturma başlatıldı.

Saldırı Ürdünlülerin tepkilerine neden oldu. Katilin cezalandırılmasını isteyen Ürdünlüler, bu tür suçların tekrar etmemesi için suçlulara daha sert cezalar verilmesini talep etti.


Editörün Seçimi

Multimedya