Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ürdün Kralı ve heyeti Abu Dabi’de

Ürdün Kralı ve heyeti Abu Dabi’de

BAE Başkanı ve Ürdün Kralı iş birliği ve ortak çalışma yollarını görüştü
Cuma, 24 Haziran, 2022 - 07:30
Şeyh Muhammed bin Zayed ve Kral 2. Abdullah, dün Abu Dabi'deki toplantı sırasında (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Âl Nâhyan ve Ürdün Kralı II. Abdullah, iki ülke arasındaki kardeşçe ilişkileri ve farklı konularda karşılıklı menfaatlere hizmet eden çeşitli iş birliği ve ortak çalışma yollarını görüştüler.

Şarku’l Avsat’’ın edindiği bilgilere göre görüşme, BAE Devlet Başkanı’nın, dün BAE'yi ziyaret eden Ürdün Kral II. Abdullah'ı karşılaması sonrasında yapıldı. Toplantıda, iki ülke arasındaki iş birliği beklentilerini ve çeşitli siyasi, ekonomik, yatırım ve kalkınma alanlarındaki gelişme fırsatlarını gözden geçirdiler. Taraflar görüşmede, iki ülkenin ortak çıkarlarını gerçekleştirmek adına bir sonraki aşamada bunları ileriye taşımak için yapacakları çalışmaları görüştü.

Toplantıya BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnun bin Zayed Âl Nâhyan, Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı İşleri Bakanı Şeyh Mansur bin Zayed Âl Nâhyan, Hamdan bin Muhammed bin Zayed Âl Nâhyan, Devlet Başkanlığı İşleri’nde Özel Danışman Şeyh Muhammed bin Hamad bin Tahnun Âl Nâhyan, Devlet Başkanı Diplomasi Danışmanı Dr. Enver Karkaş ve Abu Dabi Sayıştay Başkanı Humeyd Ubeyd Ebu Şebs katıldı.

Ürdün tarafından ise Ürdün Başbakanı Dr. Bişr el-Hasavne, Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Yurtdışında Yaşayan Ürdünlüler Bakanı Eymen Safâdi, Kraliyet Ofisi Müdürü Cafer Hasan ve Ürdün'ün Abu Dabi Büyükelçisi Nassar el-Habaşene toplantıda yer aldı.


Editörün Seçimi

Multimedya