Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yunanistan'da devlet kanalı araba deposundan nasıl benzin çekileceğini gösterdi

Yunanistan'da devlet kanalı araba deposundan nasıl benzin çekileceğini gösterdi

"Bir sonraki yayının konusu 'nasıl kilit açılır ve nasıl cüzdan çalınır' olacak"
Cuma, 24 Haziran, 2022 - 12:00
Yunanistan'da devlet kanalının yayınının enflasyonun rekor seviyede arttığı bir döneme denk gelmesi dikkat çekti (Unsplash)

Yunanistan'da devlet kanalının araba deposundan nasıl benzin çekileceğini göstermesi tepki topladı.

Merkezi başkent Atina'da yer alan Yunan Radyo Televizyonu'nda (ERT) çarşamba günü yayımlanan sabah bülteni programında, spiker Costas Stamou yanındaki araba tamircisiyle bir otomobilin deposundan bidona nasıl benzin aktarılacağını gösterdi.

Sosyal medyada viral olan videoda, araba tamircisinin otomobilden hortumla benzin çektiği ve bir yandan işin püf noktalarını aktardığı görülüyor.

Bu esnada sürecin çok basit olduğunu söyleyen Stamou ise "Özel bir boruya ihtiyacınız yok, balkon hortumu bile işinizi görür" diyor.

Öte yandan görüntüler internette farklı tepkiler topladı.

Twitter kullanıcılarından biri "Siz aklınızı mı kaçırdınız? Millete nasıl benzin çalınacağına dair ipucu mu veriyorsunuz?" derken, bir başkası da "Bir sonraki yayının konusu 'nasıl kilit açılır ve nasıl cüzdan çalınır' olacak" yorumunu yaptı.Yunanistan'da benzin fiyatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Atina'da kurşunsuz benzinin litre fiyatı ortalama 2,40 euro civarında. Bu rakam mart başında yaklaşık 1,90 euroydu.

Ayrıca yıllık enflasyon da mayısta yüzde 11,3'e çıkarak 29 yılın en yüksek oranına ulaşmıştı
Independent Türkçe, Guardian, Insider


Editörün Seçimi

Multimedya