Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus'ta eski Başbakan Hammadi Cibali gözaltına alındı

Tunus'ta eski Başbakan Hammadi Cibali gözaltına alındı

Cuma, 24 Haziran, 2022 - 08:30
Fotoğraf (AFP)

Tunus polisi dün, bir süre önce İslamcı Nahda Hareketi’nde görev yapan eski Başbakan Hammadi Cibali’yi Susa kentinde gözaltına aldı. Cibali’nin avukatı Ziyad Tahir, AFP’ye yaptığı açıklamada herhangi bir neden belirtmezken "Polis, Cibali’yi Susa’da, arabasındayken gözaltına aldı" dedi.


Tunus’taki özel Mosaïque FM radyosuna göre başkentteki terörle mücadele mahkemesi, bir hayır kurumu üzerinden ‘kara para aklama şüphesi’ suçlamasıyla Hammadi Cibali’nin tutuklanmasını onayladı.

Tahir'in açıklamasına göre ise 2014 yılında Nahda Hareketi’nden istifa eden eski Başbakan Hammadi Cibali, Susa’da eşine ait bir fabrikanın faaliyetleri nedeniyle bir aydan fazla bir süredir soruşturmaya tabi tutuluyor.

Polis mayıs ayında fabrikaya baskın düzenlemiş ve ‘tehlikeli maddeler listesinde yer alan’ bir maddeye el koyduğunu açıklamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya