Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rus askeri kargo uçağının yere çakıldığı anlar kameralara yansıdı

Rus askeri kargo uçağının yere çakıldığı anlar kameralara yansıdı

9 kişilik mürettebattan 4'ü yaşamını yitirdi
Cuma, 24 Haziran, 2022 - 18:00
Uçak yerleşim yerine yakın bir noktaya düşerken, sivil can kaybı olup olmadığına dair henüz açıklama yapılmadı (Twitter / @JayinKyiv)

İlyuşin İl-76 (IL-76) model Rus askeri kargo uçağı eğitim uçuşu sırasında kaza yaptı.

Rus haber ajansı Interfax'a göre Savunma Bakanlığı, IL-76'nın motor arızası nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldığını duyurdu.

Bakanlık olaya ilişkin henüz detaylı açıklama yapmazken, yerel haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre uçak, başkent Moskova'nın yaklaşık 200 kilometre güneydoğusundaki Ryazan şehrinde düştü.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda uçağın havadayken alev aldığı, yerleşim yerlerine yakın bir alanda yere çakıldığı ve patlama yaşandığı görülüyor.

Rus haber ajansı RIA'nın aktardığına göre uçakta yer alan 9 kişiden 4'ü yaşamını yitirirken, diğer kişilerse ağır yaralanarak tedavi için hastaneye kaldırıldı.Hayatını kaybeden kişilerden üçünün kimlikleri Vladimir Petruşin, Nikolay Gorbunov ve Dmitri Andreyev olarak açıklandı.

Öte yandan uçağın kaza esnasında Orenburg şehrinden Ukrayna cephesine yakın Belgorod'a gittiği de savunuldu fakat bu bilgi tarafız kaynaklarca henüz doğrulanamadı.
Independent Türkçe, Daily Mail, Reuters


Editörün Seçimi

Multimedya