Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Norveç polisi: Oslo saldırganı, istihbarat ve polis tarafından tanınan İran asıllı bir Norveçli

Norveç polisi: Oslo saldırganı, istihbarat ve polis tarafından tanınan İran asıllı bir Norveçli

Cumartesi, 25 Haziran, 2022 - 13:15
Oslo’da saldırı düzenlenen gece kulübünün önündeki polis (Reuters)

Norveç polisi, başkent Oslo'da London Pub adlı bir gece kulübünde düzenlenen, iki kişinin öldüğü ve 10’u ağır 21 kişinin de yaralandığı silahlı saldırının İran asıllı Norveçli biri tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Oslo Polis yetkilisi Christian Hatlo düzenlediği basın toplantısında, kimliği açıklanmayan şahsın terörle mücadeleden sorumlu iç istihbarat servisi tarafından yakından tanındığını söyledi. İran asıllı Norveçlinin, daha önce bıçak ve uyuşturucu bulundurmak suçlarından polis tutanaklarında kaydı olduğu belirtildi.

Polis bu sabah, şüphelinin saldırı başladıktan hemen sonra yakalandığını söyledi.

Olay, Oslo’nun merkezindeki popüler bir mekanda gerçekleşti. Aftenposten gazetesi, sivillerin zanlının yakalanması için polise yardım ettiğini aktardı.

Polis, olayın ‘terör eylemi’ olarak soruşturulduğunu söylerken, silahlı saldırının nedeni hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.


Editörün Seçimi

Multimedya