Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus’ta terör örgütüne üye olduklarından şüphelenilen bir hücre çökertildi

Tunus’ta terör örgütüne üye olduklarından şüphelenilen bir hücre çökertildi

Cumartesi, 25 Haziran, 2022 - 17:15
Tunus polisi (arşiv - Reuters)

Tunus İçişleri Bakanlığı bugün (Cumartesi) terör örgütüne üye olduklarından şüphelenilen bir kadın hücresinin üyelerinin tutuklandığını duyurdu. Başkentin kuzey banliyösünde bir mahallede molotof kokteylleriyle çıkan olaylara güvenlik güçlerinin müdahale etmesi üzerine söz konusu kadın hücresinden 6 kişi tutuklandı.

Bakanlık, güvenlik güçlerinin bir eve baskın düzenlediğini ve ilk etapta olaya karışanlardan iki kadını tutukladığını bildirdi. Daha sonra teftişler sırasında evin içinde gizli bir oda keşfedildi. Bu odada terör örgütüne katılmak suçlamasıyla haklarında arama emri çıkartılan 6 kadın vardı.

Tutuklanan kadınlar, terör ve organize suçlar konusunda uzmanlaşmış güvenlik birimi tarafından soruşturmaya tabi tutuluyor.

Bakanlık, dün (Cuma) ülkede karışıklık çıkartmak ve Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’e yönelik tehdit planlarının ortaya çıkarıldığını duyurmuştu


Editörün Seçimi

Multimedya