Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tunus, BM ve Afrika Birliği’nin Libya seçimlerinin başarılmasındaki rolünü vurguladı

Tunus, BM ve Afrika Birliği’nin Libya seçimlerinin başarılmasındaki rolünü vurguladı

Pazar, 26 Haziran, 2022 - 07:15
Kongo Cumhuriyeti Dışişleri, İş Birliği ve Yurt Dışındaki Kongolular Bakanı Jean-Claude Gakosso, Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile geçen Pazartesi Trablus’ta düzenlediği basın toplantısında (AFP)

Tunus Dışişleri, Göç ve Yurtdışındaki Tunuslular Bakanı Osman el-Cerendi, Libyalıları birbirine yakınlaştırma ve Libya seçimlerini en kısa sürede organize etmek için uygun koşulları sağlamalarına yardımcı olma çabalarında Birleşmiş Milletler (BM), Afrika Birliği (AfB) ve komşu ülkelerin rolünün önemini vurguladı.

Libya merkezli afrigatenews sitesinin haberine göre Cerendi, Kongo Cumhuriyeti Dışişleri, İş Birliği ve Yurt Dışındaki Kongolular Bakanı Jean-Claude Gakosso ve Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Hassan Labbad başkanlığındaki bir heyet ile dün bir toplantıda bir araya geldi.

Cerendi toplantıda, Tunus’un, Libyalıların mevcut durumun üstesinden gelme ve seçimleri organize etmek için gerekli fikir birliğine varma yeteneğine olan güvenini dile getirdi.

Bakan, Tunus’un Libya’daki çözümün ‘sadece Libya liderliği tarafından yönetilebileceğine’ dair inancını da ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya